Półkolonie letnie 2012

Wraz z rozpoczęciem się wakacji w naszej szkole odbyły się Półkolonie Letnie.  
W ciągu dwóch tygodni przebyliśmy pieszo ok. 15 km, przetańczyliśmy i rysowaliśmy 4h, spędziliśmy ze sobą ponad 60 h (i nigdy nie było nudno), byliśmy w 8 różnych miejscach Poznania, poznaliśmy wiele atrakcji oraz miło spędziliśmy wolny czas.

Podczas pierwszego turnusu pogoda nie rozpieszczała nas. Pierwszy dzień - organizacyjny - spędziliśmy na terenie naszej szkoły. Graliśmy w gry zespołowe, bawiliśmy się chustą oraz mieliśmy zajęcia plastyczne i taneczne.

Drugiego dnia wyszliśmy na poszukiwanie przygód do Nowego Zoo. Nasze wyjście stanęło pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ od rana pogoda przywitała nas deszczem. Mimo to podjęliśmy wyzwanie i wyruszyliśmy na spacer do Zoo, który okazał się bardzo interesujący i pouczający.

W środę ponownie padał deszcze, a my mieliśmy w planach piknik na Cytadeli! Co tu robić? To pytanie zadawały nie tylko Panie organizujące zajęcia, ale także rodzice i dzieci. 
Zgodnie z naszą myślą przewodnią ?Przygoda, przygoda każdej chwili szkoda? ruszyliśmy na Cytadelę J  Piknik odbył się tuż obok mokrej trawy ;) Zabawy było co niemiara, bo przecież czym bardziej dziwnie i niecodziennie tym ciekawiej. Na pikniku zajęcia z chustą animacyjną poprowadziła Pani Asia, a Pani Monika zainteresowanych historią zaprowadziła obejrzeć eksponaty w Muzeum Wojskowym.

Czwartek to był dzień, który zapamiętają nie tylko dzieci, ale także Panie ;) Poszliśmy na Maltę Ski pozjeżdżać na pontonach. Oh, co to było za szaleństwo. Każde dziecko miało szansę 5 razy ze stoku narciarskiego zjechać na pontonie. Nie było chyba osoby, która by nie krzyczała zjeżdżając ;) Młodsze dzieci, które miały malutki lęk przed zjeżdżaniem mogły zjechać z p. Iwonką lub p. Moniką. Każdy po pierwszym razie przełamywał lęk i zabawy nie było końca.

Piątek. Dyskoteka tematyczna chyba będzie stałym punktem zakończenia półkolonii. Dzieciaki miały okazję przebrać się za plażowiczów. Inwencja twórcza dzieci i rodziców nie miała granic.

Po wręczeniu dyplomów uczestnika półkolonii i zjedzeniu lodów dla niektórych dzieci zaczęły się upragnione wakacje.

Turnus II

W czasie tego turnusu na pogodę nie mogliśmy narzekać. W poniedziałek wyruszyliśmy na warsztaty plastyczne Letniego Pogotowia Sztuki. Podczas zajęć dzieciaki tworzyły ogromne prace plastyczne, z wykorzystaniem najróżniejszych materiałów plastycznych. Miały także swoje 5 minut w telewizji WTK oraz w radio TOK FM i Mercury  [Smile] . Po wykonaniu prac, udzieleniu wywiadów i zrobieniu fotek pamiątkowych wróciliśmy z pracami do szkoły.

Wtorek, to był dzień, na który czekało większość dzieci. Tego dnia wybraliśmy się do Multikina na premierę bajki "Epoka lodowcowa 4" w 3D. Bajka zrobiła ogromne wrażenie szczególnie na najmłodszych dzieciach oraz na p. Iwonce J. Po powrocie do szkoły zrobiliśmy zajęcia plastyczne, podczas których upamiętniliśmy najciekawszego bohatera bajki.

Środę spędziliśmy na pikniku w lesie. Ponownie p. Asia prowadziła zajęcia z chustą, które cieszyły się dużą popularnością. Po powrocie p. Iwona weszła w swoją ulubioną rolę

i poprowadziła zajęcia taneczne. Ojjojoj?(!), co to się wtedy działo?! Nie było osoby, która by "podpierała ścianę". Tego dnia powstał także hymn półkolonijny w wykonaniu p. Moniki pt.: "Chcecie nie chcecie" do muzyki Gusttavo Lima con Neymar "Balada" ;)

W czwartek podobnie jak w turnusie I wybraliśmy się na Maltę Ski. Znów był ubaw na pontonach i do tego jeszcze rywalizacja na polu do Mini Golfa ;) Dzieciaki podzielone na grupki szalały z kijami i piłeczkami tak bardzo, że co niektórzy zamiast piłeczkę umieszczać w otworze posyłali ją w krzaki ;)

Piątek. Na zakończenie ponownie dyskoteka tematyczna, tym razem byliśmy turystami. Dzięki strojom mogliśmy poczuć się, jak w Hiszpanii, jak w górach czy jak nad morzem. Po wręczeniu dyplomów i słodkim poczęstunku, tym razem już dla wszystkich ogłosiłyśmy WAKACJE !!!

 

Monika Bućko
Iwona Leśniewska
Joanna Rybińska - Skórzewska

(nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 46)

Powrót do aktualności